Tanie ogrzewanie elektryczne

Sprawdź, co zrobić, aby cieszyć się w swoim domu tanim i wydajnym ogrzewaniem elektrycznym!

Oszczędne ogrzewanie na prąd

Wygoda, funkcjonalność i bezpieczeństwo – głównie tymi kryteriami kierujemy się przy wyborze potrzebnych rozwiązań do nowo wybudowanego bądź gruntownie remontowanego domu jednorodzinnego. Chcąc zapewnić swoim bliskim niezmienne ciepło, warto rozważyć alternatywne, nowoczesne, a przy tym tanie metody. Jedną z nich jest oszczędne ogrzewanie elektryczne, które nie bez przyczyny cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Oferta naszej firmy dostępna jest w całym kraju, a szczególnie w województwach pomorskim i kujawsko – pomorskim.

Warto wybrać ogrzewanie elektryczne ze względu na oszczędności

Powodów, dla których coraz częściej decydujemy się na mniej konwencjonalne systemy grzewcze, jest wiele. Głównym są rosnące ceny surowców – niezbędnych do wytwarzania tradycyjnej energii cieplnej. Przekonanie, że ogrzewanie domu na prąd wiąże się z wysokimi rachunkami, jest tak samo powszechne, co w zasadzie nieprawdziwe. Stawiając na systemy odpowiednio dopasowane do naszych warunków mieszkalnych, możemy w skali roku wygenerować naprawdę znaczące oszczędności. Instalacje grzewcze zasilane energią elektryczną nie dostarczają kłopotów podczas montażu oraz eksploatacji. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań potencjalny odbiorca ma przed sobą bogaty wybór.

Grzejniki konwektorowe to popularna forma nowoczesnego ogrzewania elektrycznego

Do niezwykle popularnych należą grzejniki konwektorowe, które nietrudno pomylić z nowoczesnymi kaloryferami. Z tą różnicą, że zamiast przestrzeni wypełnionej wodą posiadają elektryczne grzałki. Bez trudu można je zasilać przy pomocy zwykłej domowej instalacji elektrycznej – należy jednak spełnić dodatkowe, proste wymagania. Na podobnej zasadzie opiera się działanie grzejników promiennikowych, które bardzo szybko oddają ciepło całą swoją powierzchnię. Interesującą opcją jest również piec akumulacyjny – wytwarzający pożądaną temperaturę przez noc i uwalniający zgromadzoną energię w ciągu dnia. Zbliżoną postać do centralnego wodnego ogrzewania, jeśli idzie o formę przekazywanego ciepła, mają tzw. grzejniki radiacyjne. Nie można zapomnieć też o możliwościach związanych z ogrzewaniem podłogowym, coraz częściej wybieranym przez Polaków.