Ogrzewanie elektryczne na podczerwień

Ogrzewanie podczerwienią zyskuje coraz więcej zwolenników. Nieznany wcześniej zbytnio sposób wytwarzania i zatrzymywania ciepła, zdaje się odpowiedzią na rosnące potrzeby i oczekiwania wielu użytkowników.

Co to jest ogrzewanie podczerwienią?

Decydując się na ogrzewanie elektryczne na podczerwień, możemy zapewnić sobie sporo wymiernych korzyści. Na czym w takim razie ta technologia dokładnie polega? Czy jest rozwiązaniem bezpiecznym? Odpowiedzi na te pytania najpewniej zaskoczą także i Ciebie.

Istotą działania tego rodzaju paneli grzewczych nie jest samoczynne wytwarzanie ciepła, lecz przekazywanie go na znajdujące się nieopodal przedmioty czy inne elementy danego pomieszczenia – stoły, krzesła, szafy, drewnianą podłogę, a nawet fotele. Zgromadzone ciepło jest oddawane z powrotem do otoczenia i w ten sposób efektywnie rozprowadza się po całej przestrzeni.

Zalety ogrzewania podczerwienią

Największym jednak atutem takiego rozwiązania to występowanie wyższej temperatury odczuwalnej względem rzeczywistej. Nawet o kilka stopni, co dla domowników przekłada się na znaczący komfort. Oprócz wygody ogrzewanie na podczerwień może przynieść także oszczędności, ponieważ wygenerowane ciepło jest bez wątpienia efektywniej wykorzystane.

Jak korzystać z ogrzewania na podczerwień?

Użytkowanie nie wiąże się z żadnymi trudnymi czynnościami czy koniecznością posiadania specjalistycznej wiedzy, wystarczy uruchomienie instalacji. Wiele modeli ma wbudowany termostat – odpowiadający za regulowanie temperatury w pomieszczeniu. Standardem jest zazwyczaj także szeroka gama ustawień, możliwość aktywowania paneli o wybranej godzinie czy ich automatyczne wyłączanie, gdy to konieczne. Kolejnymi z zalet jest długi czas eksploatacji (od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu lat), bezpieczny dla alergików brak intensywnej cyrkulacji powietrza czy bardzo szybki czas nagrzewania, sprzyjający nawet mocno wychłodzonym pomieszczeniom.

Inwestycja w ogrzewanie na podczerwień

Inwestycja w ogrzewanie na podczerwień bardzo szybko się zwraca, nie tylko pod kątem finansowym. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą, dostępną w całej Polsce – ze szczególnym uwzględnieniem rejonów, takich jak np. województwa pomorskie i kujawsko – pomorskie. W razie potrzeby nasi specjaliści są stale do dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.