Ogrzewanie płaszczyznowe

Wśród oferowanych przez nas produktów i systemów, klienci znajdą m.in. różne rodzaje ogrzewania płaszczyznowego. Pojęcie to odnosi się do systemów grzewczych bazujących na promieniowaniu cieplnym, czyli równomiernym rozprzestrzenianiu się ciepłego powietrza w danym pomieszczeniu. Częściowo jego odwrotnością jest znana dobrze wszystkim konwekcja – unoszenie się cieplejszych mas powietrza ku górze i tym samym wypieranie chłodniejszych na dół.

Jak wygląda ogrzewanie płaszczyznowe?

Ogrzewanie płaszczyznowe ma postać np. ogrzewania podłogowego, ściennego czy sufitowego. Powoduje bardzo niewielkie straty ciepła w porównaniu do tradycyjnych kaloryferów. Jest to tzw. system niskotemperaturowy, co wpływa także na jego ekonomiczność. Czynnikiem decydującym za wyborem tego rodzaju ogrzewania będzie dla wielu znacznie mniejsza ruchliwość powietrza, a tym samym ograniczone rozprzestrzenianie się alergennego kurzu. Kolejną niewątpliwą zaletą jest zaoszczędzone miejsce i estetyczny wygląd wnętrza. Mimo że dostępne modele grzejników potrafią mieć całkiem atrakcyjny design, niejedna osoba z pewnością ucieszy się z dodatkowej przestrzeni w okolicach okien na potrzeby aranżacji.

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie płaszczyznowe?

Wyczerpywanie się naturalnych zasobów i coraz trudniejsze ich wydobywanie potęgują trend odchodzenia od konwencjonalnych źródeł energii. Niektórzy konsumenci już na dobre oswoili się z myślą, że gaz, węgiel, ropa czy drewno nie są do końca bezpiecznymi rozwiązaniami. Budowa domu lub generalny remont to inwestycje długoterminowe, dlatego warto myśleć perspektywicznie. Ograniczona emisja dwutlenku węgla, brak strat finansowych spowodowanych przypadkowym przegrzaniem pomieszczeń czy choćby cicha praca to kolejne z argumentów przemawiających na korzyść systemów podobnego rodzaju.

Ogrzewanie płaszczyznowe to niższe rachunki za ciepło

Osobom szukającym połączenia rentowności, bezpieczeństwa i efektywności z całą pewnością można polecić ogrzewanie płaszczyznowe. Pozyskana energia może kosztować nawet o 10-20% mniej – z uwagi na znacznie korzystniejszy komfort cieplny niż przy ogrzewaniu domu kaloryferami.

Więcej informacji na temat oferty udzielą wykwalifikowani pracownicy. Nasze usługi dostępne są w całej Polsce, szczególnie w północnej części kraju, jak np. województwo pomorskie.

Zapraszamy do kontaktu.