Fotowoltaika
Instalacja fotowoltaiczna na każdym domu? To już nie jest technologia przyszłości - to rzeczywistość!

Wykorzystanie potencjału energetycznego słońca ma wiele zalet. Jest to przede wszystkim instalacja ekologiczna, która pomaga nam dbać o środowisko oraz oszczędzać realne PIENIĄDZE! Coraz więcej gospodarstw domowych chce produkować darmowy prąd na własne potrzeby. Z energii słonecznej powstaje dokładnie taki sam prąd, jak ten, który płynie do naszych domów prosto z elektrowni. Bez konieczności dokonywania przeróbek instalacji elektrycznej w budynku.

Polska posiada podobne warunki nasłonecznienia jak Niemcy, które są europejskim liderem na rynku produkcji energii ze źródeł odnawialnych, w tym energetyki słonecznej. Cały system jest zupełnie bezobsługowy i nie wymaga żadnej ingerencji w całym okresie pracy a gwarancję można uzyskać nawet na 30 lat.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Panele fotowoltaiczne pochłaniają fotony (czyli elementarne cząstki światła) i przetwarzają go w prąd stały, który poprzez przewód prądu stałego przepływa do falownika. Z kolei falownik (inwerter) przetwarza ten prąd stały w prąd zmienny, z którego właśnie korzystamy w domu (230 V i 400 V). Wytworzoną energię elektryczną zużywamy na bieżąco, a ta która nie zostaje zużyta – magazynowana jest w sieci, a później zużywana nocą lub zimą. Dla instalacji o mocy od 0 do 10 kW obowiązuje wskaźnik 1:0,8 tj. Czyli, jeżeli wyprodukujemy i oddamy do sieci np. 1.000 kWh, to odbierzemy 8.00 kWh. Dla instalacji o mocy powyżej 10 kW wskaźnik ten to 1:0,7.

Fotowoltaika

Do obliczenia zużytej i zmagazynowanej energii służy dwukierunkowy licznik energii, który operator wymieni na swój koszt zupełnie za darmo. Do instalacji fotowoltaicznej (elektrowni słonecznej) może być podłączona aplikacja, za pomocą której możesz kontrolować zużywanie i magazynowanie energii za pośrednictwem telefonu lub komputera.

Fotowoltaika w praktyce

Jest to system magazynowania i rozliczania energii elektrycznej z zakładem energetycznym (Enea, Tauron, Energa itd.). Jeżeli w ciągu dnia wyprodukujmy więcej energii niż wykorzystamy, to możemy pobrać ją nocą z zakładu energetycznego. Nadwyżki energii oddawane do sieci będą rozliczane na rachunku za energię kupowaną z sieci.

Panele fotowoltaiczne mogą być zamontowane na każdym budynku – także na inteligentnym domu.

Kalkulator
Oblicz potrzebną moc
Spotkaj się z konsultantem